Szukamy zabytków w Jantarze

Zastanawiasz się, czy rezerwując noclegi, masz w ogóle jakiekolwiek szanse na to, żeby rzeczywiście zobaczyć ciekawe miejsca, a także zabytki w tym niewielkim kurorcie? Okazuje się, że takich miejsc rzeczywiście nie jest zbyt wiele, ale wszystko będzie w głównej mierze zależeć od naszego nastawienia. W końcu nasza baza noclegowa może znajdować się w Jantarze (internetowa oferta miasta – noclegi w Jantarze), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze zobaczyć zabytki, znajdujące się w pobliskich innych miejscowościach. Jeśli jednak jesteśmy jeszcze na terenie omawianej miejscowości, to możemy z pewnością zobaczyć tutejszy kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, który znajduje się przy ulicy Gdańskiej.

Natomiast prawdziwą perełką, jest tutejsza kolejka wąskotorowa. Do dnia dzisiejszego można nią podróżować, oczywiście turystycznie. Jednak za jej pośrednictwem dojedziemy między innymi do Grudziądza, Sztumu, a nawet Malborka. Szczególnie ten ostatni cel podróży może okazać się bardzo ciekawy, chociażby ze względu na znajdujący się w tym mieście Zamek Krzyżacki. Poszukując kolejnych zabytków, warto wybrać się nieco na wschód od Jantaru. Ponieważ właśnie tutaj znajduje się Stegna, w której w XV wieku postawiono kościół (opis – Stegna). Ta murowana świątynia w stylu gotyckim na pewno do dzisiejszego dnia robiłaby na turystach niesamowite wrażenie. Niestety obiekt nie dotrwał, ze względu na pożar, który miał miejsce w Stegnie. Zatem zamiast gotyckiego, możemy podziwiać kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który został wybudowany pod koniec XVII wieku. Jednocześnie można powiedzieć o tym, że w środku znajduje się ciekawy model okrętu. Jak się okazuje jest to wotum ofiarowane przez samego Fryderyka Wellma. Oczywiście największe wrażenie robią  tutejsze przepiękne malowidła ścienne.

Będąc w Stegnie, nie sposób odjechać, bez zajrzenia do Sztutowa. To właśnie tutaj znajduje się niemiecki obóz koncentracyjny, który nie jest tak często odwiedzany ku pamięci, jak obóz znajdujący się w Oświęcimiu. Jednak przejście po jego terenie, wprawia w niesamowitą chwilę zadumy. Jak widać, w samym Jantarze nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, ponieważ mamy do czynienia z niewielkim kurortem (poczytaj – Wakacje z dzieckiem w Ustroniu Morskim). Ale wystarczy zadbać o nieco mobilności, by w każdej chwili móc wyruszyć na bardzo ciekawą wycieczkę po okolicach.

4 comments

 1. Kalina9 pisze:

  Podczas noclegu w Jantarze to ja szukam bursztynu, chociaż zabytki także chętnie zwiedzam :)

 2. coala pisze:

  Jantar jest piękny :)

 3. Jania pisze:

  W Jantarze ja szukam promieni słonecznych na plaży 😀 ale zabytki też są tam ciekawe, warto wziąć nocleg na nieco dłuższy czas i zwiedzać spokojnie :)

 4. Majka09 pisze:

  Ja z mojego noclegu w Jantarze też przywiozłam sobie kilka pięknych bursztynów, ale gdzieś mi się pogubiły podczas przeprowadzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>