Najciekawsze zabytki na terenie Trójmiasta

Województwo pomorskie to region Polski, w którym możemy odwiedzić wiele ciekawych, pięknych miast i miejscowości. Od lat ogromną popularnością cieszą się Gdynia, Gdańsk i Sopot, czyli trzy miasta, wchodzące w skład ośrodka o nazwie Trójmiasto. Niezwykłe zabytki, ciekawe wydarzenia kulturalne, unikatowe atrakcje turystyczne oraz przepiękne widoki sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba przyjeżdżających tutaj turystów. Każde z trzech miast wchodzących w skład Trójmiasta ma do wiele do zaoferowania. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom wszystkich osób odwiedzających, stworzono tutaj stronę internetową z bazą noclegową [do znalezienia: dostępne noclegi Trójmiasto], w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Mnogość ofert zapewnionych przez funkcjonujące na tym terenie hotele i pensjonaty sprawia, że z łatwością można wyszukać idealne miejsce do odpoczynku.

Trójmiasto to niezwykły region Polski, przyjeżdżając tutaj, należy zaplanować trasę wycieczki z uwzględnieniem miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich Akwarium Gdyńskie, czyli niezwykłe Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego. Znajdziemy tam wiele ciekawych, żywych eksponatów pod postacią ryb. Możemy zobaczyć tam około sto pięćdziesiąt unikatowych gatunków ryb i około sześćdziesiąt gatunków bezkręgowców. Obiekt ten położony jest w miejscu, które otoczone jest z trzech stron przez Morze Bałtyckie. Ogromny zachwyt wzbudza wielkoformatowa makieta, przedstawiająca rzeźbę terenu naszego pięknego morza.

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest Latarnia Morska w Nowym Porcie, która rozpoczęła swoje funkcjonowanie w latach dziewięćdziesiątych dziewiętnastego wieku, natomiast zaprzestała w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Obecnie służy ona do celów turystycznych. Stanowi także niezwykły punkt widokowy. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, przebywając na terenie Trójmiasta, jest Bazylika pod wezwaniem świętego Mikołaja i Piwnica Romańska. Świątynia ta jest jednym z najstarszych kościołów, jakie znajdziemy w Gdańsku. Wewnątrz zobaczymy imponującą ilość przepięknych ołtarzy oraz obrazów. Piwnica Romańska liczy sobie ponad siedemset lat. Znajdziemy tam między innymi miejsce pochówku pierwszych mieszkańców Gdańska.

Trójmiasto posiada wiele ciekawych obiektów oraz miejsc, które pozwolą nam na lepsze poznanie historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>